foto okolí - chechluvka

bytový dům
Chechlůvka
Title
Přejít na obsah
fotogalerie

Lysá hora

Nejvyšší vrchol Moravskoslezských beskyd je Lysá hora. Její vrchol měří 1323 m n.m. Nachází se na rozhraní obcí Krásná, Malenovice, Ostravice a Staré Hamry. Na Lysou horu je možno přijet i autobusem nebo z Chechlůvky autem 15km do obce Krásná, poté pěšky po žluté stezce nahoru na vrchol.

Kaple sv. Cyrila a Metoděje

Římskokatolická kaple se nachází hned vedle bytového domu Chechlůvky 128m pěšky.

Žermanická přehrada

Žermanická přehrada je údolní nádrž na řece Lučině u Žermanic. Byla vybudována v letech 1951 až 1958 pro zásobení ostravského průmyslu provozní vodou. Na hráz bylo spotřebováno 116 600 m³ betonu. Je dlouhá 314 m a vysoká 38 m. Vodní plocha zabírá 248 ha a celkový objem přehrady činí 25 300 000 m³ vody. Maximální hloubka je 28 m. V důsledku stavby přehrady byly zatopeny vesnice Horní a Dolní Soběšovice. Při stavbě přehrady vznikla přírodní památka Žermanický lom, ten byl v roce 1992 vyhlášen přírodní památkou.
K Žermanické přehradě se dostanete autem za 4km.


Vodní nádrž Těrlicko

Těrlická přehrada je údolní nádrž vybudovaná v letech 1955 až 1964 za účelem zásobování dolů a Třineckých železáren provozní vodou. K jejím dalším účelům patří ochrana před povodněmi, nalepšování průtoků ve Stonávce[1] a v současné době především rekreace.[2] V sedmdesátých letech byl v souvislosti se zajišťováním provozní vody pro Elektrárnu Dětmarovice vybudován přivaděč z Ropičanky.[1] Při výstavbě došlo k zatopení části obce Těrlicko, na jejímž území se přehrada nachází, a také silnice I/11 z Ostravy do Českého Těšína. Proto byla vybudována přeložka této silnice, která vede podél jižního okraje přehrady.
K přehradě se dostanete autem za 9km.


Autobusová zastávka "Na Chechlůvce"

Přímo před Bytovým domem Chechlůvka se nachází autobusová zastávka směr Český Těšín a na opačné straně cesty směr Frýdek-Místek. Jízdní řád je také k nahlédnutí u našeho personálu, který popřípadně poradí, kam se kdy a jak dostat.

Potraviny Jitka

Hned vedle našeho bytového domu Chechlůvka se nachází malé potraviny "Jitka", které nabízí rozsáhlý výběr surovin. Vzhledem k naprosté blízkosti tohoto obchůdku, mají klienti vždy k dispozici potraviny.
Návrat na obsah